VI Festiwal SEO w Katowicach już za nami

festiwal seo katowice
2018-05-14

W ubiegły piątek (11.05) w sercu Śląska zgromadziły się setki specjalistów SEO z całego kraju. Nie zabrakło też zagranicznych gości. Ciekawe prelekcje, tłumy osób spragnionych wiedzy, świetna organizacja i niesamowite prezentacje – tak w kilku słowach możemy podsumować tegoroczny Festiwal SEO w Katowicach. Zapraszamy na krótką relację z tego niezwykłego wydarzenia.

SEOwcy w Katowicach

Festiwal SEO w Katowicach to już niemal tradycja. Właśnie w sercu Śląska rokrocznie spotykają się setki osób, specjalizujących się w pozycjonowaniu stron internetowych, by dzielić się wiedzą, doświadczeniem i ciekawymi rozwiązaniami. Tym razem impreza ponownie odbyła się w Katowickim Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Zainteresowanie było na tyle duże, że odnalezienie wolnego miejsca na wypełnionej auli graniczyło z cudem. Nic dziwnego – organizatorzy zadbali o to, by poza specjalistami z Polski na scenie wystąpili też eksperci spoza kraju. Jedenaście prezentacji, prawie sześć godzin prelekcji i niezapomniane wrażenia – to wszystko doskonale opisuje VI Festiwal SEO w Katowicach.

Ciekawe tematy, rozwiązania i narzędzia

Spośród jedenastu tematów nie sposób wybrać jednego, który wywarł na nas największe wrażenie. Każda prezentacja była zupełnie inna, opowiadała o niezwykle interesujących kwestiach, a całość dopełniała osobowość danego prelegenta. Wśród ekspertów nie zabrakło polskich specjalistów z największych agencji SEO, jak choćby Łukasz Żelezny, Jakub Lisiecki, Tomasz Wieliczko czy Adrian Olszewski. Pojawili się także cenieni profesjonaliści z zagranicy – Christoph C. Camper, Lionel Kappelhoff-Lançon i Mateusz Michalin, na co dzień pracujący w Niemczech. Prelegenci poruszyli przeróżne tematy: od analityki, przez kwestie techniczne, aż po case study. Zaprezentowano również wiele ciekawych narzędzi, niezbędnych w codziennej pracy agencji SEO.

Co nas najbardziej zaciekawiło?

Choć wszyscy prelegenci zasługują na ogromne uznanie, możemy wyróżnić kilka prezentacji, które wzbudziły nasze największe zainteresowanie. Szczególnie ciekawa wydała nam się prezentacja Francuza Lionela Kappelhoff-Lançona, który opowiadał o narzędziu OnCrawl, służącym do Data Miningu i analizy logów.

festiwal seo

Kolejną prezentacją, z pewnością zasługującą na wyróżnienie, była prelekcja Sebastiana Mioduszewskiego, związanego z serwisem Pracuj.pl. Sebastian poruszył temat contentu – treści, dzięki której udało mu się znacznie zwiększyć ruch na stronach.

Równie ciekawa okazała się prezentacja Adriana Olszewskiego – lidera zespołu SEO w Ceneo.pl pt. „Jak usprawnić analizę i eksploatację danych w SEO?”. Adrian zaprezentował sposoby na pozyskanie ciekawych danych z Google Search Console. Dodatkowo skupił się na innych narzędziach, jak Microsoft Power BI.

Choć wszystkie prezentacje zasługują na największe pochwały, nie sposób opisać ich wszystkich. Cieszymy się, że mogliśmy brać udział w tak wspaniałym przedsięwzięciu. Ogromne słowa uznania należą się Arturowi Strzleckiemu z Silesia SEM, który z wielkim poświęceniem zorganizował całą imprezę, pamiętając o najdrobniejszych szczegółach. Wielki ukłon kierujemy również w stronę Sławka Borowego. To właśnie on z humorem i właściwą sobie charyzmą poprowadził konferencję od początku do końca. Mamy nadzieję, że zobaczymy się również za rok!

Więcej informacji: https://www.silesiasem.pl/festiwal-seo-2018-katowice

Zdjęcie główne pochodzi ze strony: www.silesiasem.pl

Powrót

Masz pytanie?

Napisz lub zadzwoń do Nas

* - wymagane