Festiwal SEO 2019 Katowice już za nami!

festiwal seo katowice
2019-05-13

W piątek 10 maja po raz kolejny specjaliści w optymalizacji i pozycjonowaniu stron internetowych przyjechali do Katowic, by wspólnie wymieniać się wiedzą oraz doświadczeniami. Festiwal SEO 2019 to kolejna edycja tego wydarzenia, w której braliśmy udział. Tym razem również nie zabrakło ciekawych historii z pracy SEOwca, nowych pomysłów i niebanalnych rozwiązań, z których każdy z nas może korzystać w codziennej pracy.

O czym rozmawialiśmy?

Festiwal SEO w Katowicach to jedna z niewielu okazji do zgromadzenia się większości osób z branży SEO. Od kilku lat organizowany jest przez Artura Strzeleckiego i firmę Silesia SEM. Wśród słuchaczy nie zabrakło także klientów agencji marketingowych oraz przedsiębiorców, chcących nawiązać współpracę z ekspertami.

Na scenie pojawili się prelegenci, znani w branży zarówno w Polsce, jak i na świecie. Tym razem w dużej mierze skupiono się na pracy ze sklepami internetowymi, ale nie tylko. Największe wrażenie wywarły na nas prezentacje Benedykta Protasiuka z agencji SEMPAI, który opowiadał o wpływie usuniętych linków na pozycję strony. Niebanalnym wystąpieniem mógł pochwalić się Mateusz Dela. Zaciekawił on publiczność opowiadaniem o linkbuildingu w Niemczech.

Z pewnością na długo w pamięci zapisze się Grzegorz Strzelec i jego prezentacja „Bo Ty nie wiesz, a ja wiem, jak rozmawiać trzeba z… SEOwcem”, w której to przedstawił dekalog dobrej współpracy ze specjalistą SEO. Występ ten z pewnością był niezwykle przydatny dla obecnych na sali klientów. Nam natomiast szczególnie spodobały się dwa punkty z wystąpienia Grzegorza:  Nie będziesz miał SEOwców cudzych przede mną oraz „Nie zabijaj SEO pomysłami – I have a dream”. Pierwsza kwestia odnosiła się do tego, że SEO powinno być częścią procesów w firmie, a nie zupełnie zewnętrzną usługą, wykupowaną niejako „przy okazji”, ponieważ jest ono wtedy mniej efektywna. Drugie przykazanie zaś dotyczy kwestii wdrażania własnych, nie zawsze trafnych pomysłów na stronę WWW. Rezultaty takich działań bez konsultacji ich z agencją SEO, mogą być bardzo rozczarowujące.

Wszyscy prelegenci, pojawiający się na deskach Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach, zasługują na słowa uznania. Mamy nadzieję, że kolejna edycja Festiwalu SEO będzie równie owocna. Z pewnością nas na niej nie zabraknie!

Powrót

Masz pytanie?

Napisz lub zadzwoń do Nas

* - wymagane